Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Nykommere gledet


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Markus Ringberg (29) og Jess Thorup (35) var friske fjes med gode spisstakter da Molde vant 3-2 over Ham-Kam i en treningskamp i går. Thorup satte det ene av Ham-Kams to mål.

Molde hadde i alle fall ikke uflaks i en 1. omgang hvor de kunne gå til pause med 3-0.
- Det ble ikke mål, men jeg syntes vi gjorde en veldig god og offensiv 1.omgang, fastslo Markus Ringberg til Østlendingen..
- Samspillet med Espen Olsen gikk veldig bra. Vi hadde 5-6 klare sjanser av den typen hvor en normalt setter noen. Men det får vi gjøre når det blir alvor.
Markus Ringberg spilte 45 minutter etter overgangen fra Fredrikstad før helga, og svensken var veldig positiv etter kampen:
- Spillergruppa er fenomenal. Det er lett å få kontakt, og de første dagene i klubben har vært utrolig fine. Jeg gleder meg til fortsettelsen.

Usikkert bakover

Om muligheten til å få spille når andre del av Eliteserien starter førstkommende søndag, med bortekamp mot Vålerenga, tar han helt med ro.
- Men det er klart jeg håper. Men Ståle bestemmer. Vi får se.
Ham-Kam spilte tidvis strålende angrepsfotball hvor Ringberg var et fint oppspillspunkt.
Jess Thorup puttet på etter 78 minutter, mens Kenneth Dokken rundet av kampen med 3-2 i det 90.minutt.
Om det fungerte bra framover, var det motsatt i andre enden av banen, med en litt uvant forsvarsfirer på grunn av skader.
Briskebybanden.com fulgte kampen «live», og gjenga følgende fra trener Solbakken: «Offensivt var det veldig bra i dag. De neste dagene må vi jobbe knallhardt med forsvaret.»
Solbakken var skikkelig tilfreds med begge debutantene: - Både Jess og Markus klarte seg veldig bra i dag. De er sterke og er vonde å bryne seg på...

Djurgården vil ha Eddie

verdt å merke seg at Djurgården ønsker seg Ham-Kams målvakt Eddie Gustafsson (28).
Ham-Kam-keeperen har spilt seks landskamper for Sverige og har kontrakt med Ham-Kam ut sesongen.
- Det er det jeg fokuserer på akkurat nå. Jeg blir her ut sesongen, sier Eddie Gustafsson.
- Men jeg utelukker ingenting etter det. Jeg har hørt at Djurgården er interessert, men har ikke snakket med dem, sier keeperen.
For ikke lenge siden meldte også IFK Göteborg at de vil ha Eddie Gustafsson...

Flere spør om Buer Johansen

En eliteserieklubb har undersøkt med Ham-Kam-ledelsen om Rune Buer Johansen. Den tidligere langtidsplagede spilleren vil antakelig oppleve et klubbskifte i løpet av sommeren.
Hans rådgiver, Tarje Nordstrand Jacobsen, opplyser at klubber både i eliteserien og 1.divisjon er kommet med henvendelser.

Kampfakta

Molde Ham-Kam 3-2
Treningskamp i fotball mandag
Molde stadion
996 tilskuere
Mål: 1-0 Stian Ohr (17), 2-0 John Andreas Husøy (31), 3-0 Rob Friend (43), 3-1 Jess Thorup (78), 3-2 Kenneth Dokken (90).
Dommer: Helge Roar Åndal, Malmefjorden.
Gult kort: Toni Kallio, Øyvind Gram, Molde.
Ham-Kam (4-4-2): Eddie Gustafsson Axel Smeets, Knut Henry Haraldsen, Joachim Sørum (Hai Lam fra 79.), Jarl André Storbæk Marius Gullerud (Truls Jevne Hagen fra 68.), Ramiro Corrales (Vegar Bjerke fra 46.), Espen Haug (Kenneth Dokken fra 46.), Petter Vaagan Moen Markus Ringberg (Geir Frigård fra 46.), Espen Olsen (Jess Thorup fra 46.).
Molde (4-3-3): Lars Ivar Moldskred (Knut Dørum Lillebakk fra 46.) Martin Høyem, Marcus Andreasson, Matej Mavric (Ole Jakob Strandhagen fra 83.), Toni Kallio John Andreas Husøy, Magnus Kihlberg (Øyvind Gram fra 60.), Daniel Berg Hestad Stian Ohr (Kai Røberg fra 88.), Rob Friend (Øyvind Gjerde fra 72.), Kai Røberg (Johan Nås fra 67.).

Publisert tirsdag 19. juli 2005 kl. 00:00.
Sist oppdatert tirsdag 19. juli 2005 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer

Du må ikke registrere deg for å kommentere, men vi oppfordrer våre lesere til å registrere seg for å kunne ta i bruk framtidige tjenester raskere og lettere.

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.


» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Hold deg oppdatert!

politi Politirunden torsdag

Få siste nytt fra Hedmark Politidistrikt her!

Les Østlendingen elektronisk på din PC/Mac

Søk i skattelistene
for 2008

Høstens hotteste frisyre

Hund går gjennom strømgjerde

Motorsagshow

Se flere videoer

Snarveier

livefotball Live Fotball

Følg fotballen direkte her.

Elverum Håndball Elverum håndball

Se nyheter om Elverum Håndball her.

TV-Guiden TV-guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.

Prisguiden Prisguiden

Sjekk hvor varer er billigst.

Hagerups ord!

Heidi Gjermundsen Broch og Terje Norum: Tidevann BigBox

Jazz møter kammermusikk

Esperalda Spalding: Chamber Music Society Heads Up

Anti-disco

Drivan: Disco Smalltown Supersound/VME

Trace Adkins Tøff country

Trace Adkins: Cowboy’s back in town Universal

+ Flere plateanmeldelser

Svenske sjangerhoppere

Dungen: Skit i alt Subliminal Sounds

Bjørn-Peder Det nære liv

Bjørn-Peder: Blå sjel Playground

Kirsten Bråten Berg Viseskatten

Kirsten Bråten Berg: Songen Grappa/Musikkoperatørene

Ingeborg Selnes Forførende elctropop

Ingeborg Selnes: Heartcore Nightliner/Universal

+ Flere filmanmeldelser

trafikk – Menn bør ikke få
lappen før de er 23

Unge menn har umodne hjerner og strengt tatt bør ikke unge menn få lappen før de er minst 23, sier forsker.

Renault Satser friskt på fransk

Med privat importør satses det igjen tungt på Renault i Norge.

+ Flere bil-saker

Kane & Lynch Rå vinkel i forbedret Kane & Lynch

Resultatet er like trivelig som en hyrdestund mellom SAW og Blair Witch Project.

angelina jolie Verdens mest sexy arkeolog i storform

Hvem sier at arkeologi er støvete?

+ Mer om dataspill

Mat Blågul nytelse

Elegante retter med gratisråvarer.

+ Mer om mat og vin

3D-TV Test av 3D-TV-er

Ventetida er over. 3D-TV-ene er her. Vi har testet fire modeller.

+ Mer om bolig og interiør

Peugeot nå også med 99 gramPeugeot nå også med 99 gram

NETTKJØRT: En av flere bilprodusenter som har presset seg under 100-tallet for CO2-utslipp, er Peugeot med sin 207 med 1.6 HDi-motor.

Arash på gataArash på gata

Arash er en bil mange har kalt Englands Veyron – men frem til nå har den bare eksistert som skisser og løse deler. Nå er den første klar.

Stasjonsvogn eller sportsvogn?Stasjonsvogn eller sportsvogn?

For å signalisere at dette ikke er en rommelig stasjonsvogn i vanlig betydning, har Volvo døpt nykommeren Sportswagon. De som vil ha stor lasteplass, henvises til V70 eller XC70.

Annonse