VANT:

VANT: Gro Sættem fra Ottestad vant TV3-realityen "3 bryllup" torsdag kveld. Hun reiser sammen med sin kjære Jan Willy til Middelhavet. (Foto: Nina Bakke)

Gro vant brudekampen

– En fantastisk opplevelse, sier Gro Sættem etter at hun vant duellen i TV3-realityen "3 bryllup" torsdag kveld.

Annonse

Siste nytt

Annonse

Det ble Gro og Jan Willy Sættem fra Hamar som får en bryllupsreise påspandert av TV3. Det er klart etter at programleder Kathrine Sørland avslørte vinneren under finalen på TV3 torsdag kveld.

Til Middelhavet

– Nå reiser vi på cruise i Middelhavet 27. mai, med personlig butler og det hele. Vi får til og med velge hva slags puter vi skal ha på lugaren, sier en lykkelig Gro Sættem til Hamar-dagblad.no.

Hun og hennes tilhengere var samlet på utestedet Docile i Hamar for å følge finalen. Ingen visste at det var nettopp Gro som skulle vinne:

– Jeg har klart å ljuge, for en gangs skyld. Ingen visste noe på forhånd, sier Gro.

Det var knyttet stor spenning til hvem av de tre brudgommene fra denne ukes konkurranse som til slutt skulle komme overraskende inn gjennom døren. Jubelen var stor på Hamar-utestedet da det viste seg å være Jan Willy som kom.

I finalen skilte det bare et poeng mellom Gro og Ester Bomann Jonsen, som arrangerte et tradisjonelt bondebryllup.

– Jeg fikk mange poeng på maten, kjolen, kirka og helheten. Særlig Lillian (Lillian Kaur Paul), som sto bak det indiske bryllupet i Tønsberg, ga høye poeng. Jeg stusset litt på Ester, som trakk for festlokalet. Hamar Sagbladfabrikk er jo bare verdens beste sted for å arrangere bryllup, da!

Gro har vært deltaker på de to andre konkurrentenes bryllup i Tønsberg og i Notodden og på Hamar TV3 fulgte den fargerike kaféverten fra Café Gravdahl mens hun ble sminket og frisert på salongen Modesty. Deretter fikk seerne oppleve vielsen i Furnes kirke.

Rocka bryllup

Til slutt ble det en skikkelig rockabillybryllupsfest med barbecueparty og rockemusikk på Sagbladfabrikken i Hamar.

– Jeg ser tilbake på en fantastisk opplevelse. Ikke bare var mitt eget bryllup vidunderlig, men jeg fikk også være med som gjest i to andre flotte bryllup. Jeg var ikke med for å vinne, men for å få en flott bryllupsvideo fra bryllupet mitt. At jeg til slutt også vinner er bare helt strålende! sier Gro entusiastisk.

– Hvordan har det vært å være på TV?

– Utrolig moro! Mennesker jeg ikke aner hvem er, har tatt kontakt med meg og sagt at de har grått når de så bryllupet mitt på TV. Det renner inn hundrevis av meldinger fra folk jeg ikke kjenner på Facebook-kontoen min som skal gi meg honnør for bryllupet vårt. 

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.

Mest lest i dag

Mest lest denne uken