NSB-tog lakk diesel da det ankom Hamar
Togsettet som kjørte sørover fra Røros klokken 14.16 tirsdag ettermiddag lakk diesel da det ankom Hamar klokken 17.48. Togsettet skulle egentlig ha kjørt nordover klokken 18.16. Denne turen ble innstilt og NSB har satt opp buss.
Det opplyser sterkningsansvarlig Øyvind Aasheim hos NSB overfor Hamar Dagblad tirsdag kveld.
– Hva som er årsaken til at togsettet lakk diesel er ikke kjent. Det kan ha vært noe som har slått opp i tanken. Hvor lekkasjen oppsto er ikke sikkert, men togsettet ble kjørt til lokstallen på Hamar for å bli tømt, sier Aasheim.
Togsettet som nå er tatt ut av trafikk er et dieseldrevet togsett av type 93.

Arkivfoto: Nils Henning Vespestad
Brannvesenet bisto NSB med tømmingen av togsettet tirsdag kveld.
– Dette er helt udramatisk, men på grunn av diesel-lekkasjen ønsket vi ikke å kjøre med togsettet. Det ble nå satt opp buss for tog på avgangen fra Hamar 18.16 som etter ruta skulle ha vært på Røros klokken 21.37 i kveld, sier Aasheim.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.