Blir proff i Tyskland:

Blir proff i Tyskland: Rannveig Haugen (Arkivfoto: Tore Svensrud)

Rannveig Haugen til mesterklubb

Ranveig Haugen kommer ikke hjem til Storhamar. Hun fortsetter karrieren i Champions League-klubben Leipzig.

Annonse
Annonse
Hamar-jenta var kaptein da Storhamar tok bronse i sin første sesong i eliteserien. I de to siste sesongene har hun spilt i danske Team Esbjerg. Nå venter to sesonger som profesjonell i den østtyske byen Leipzig.
 
- Jeg er veldig glad for valget jeg har tatt. Dette er en stor mulighet for meg. Her får jeg mulighet til å vinne noe nasjonalt og få spille i Champions League, sier Haugen.
 

Skal bli angrepsspiller

Leipzig har nettopp vunnet det tyske mesterskapet og dermed sikret plass i den gjeveste europacupen.
 
- Jeg har vært i byen og sett på forholdene. Det er en stor, profesjonell og velorganisert klubb. Trener Heine Jensen vil bruke meg i forsvar, men har også planer om at jeg skal komme tilbake som angrepsspiller også. Det er veldig fokus på lagspillet i Leipzig og det passer meg godt, sier Hamar-jenta.
 

Vil hjem til Hamar

Både Storhamar og Esbjerg var også aktuelt for Rannveig Haugen.
- Jeg har veldig lyst til å spille i Storhamar igjen, men jeg vil oppleve litt mer ute først. Hvis jeg hadde dratt hjem nå, hadde jeg nok ikke tatt muligheten igjen. Esbjerg var også aktuelt, men klubben har hatt en økonomisk krise. Totalpakken er bedre i Leipzig, sier hun.
 
- Blir du rik av kontrakten med din nye klubb?
- Pengene er ikke det viktigste for meg. Muligheten til å vinne noe er det viktigste. Men jeg får en god lønn, sier Haugen.
 
I midten av juni flytter håndballspilleren til Tyskland. Det første halve året skal Rannveig Haugen studere tysk ved siden av håndballkarrieren.
 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.

Mest lest denne uken