Gamle kjente. Laban, Lange Onkel og Anna er tilbake i et nytt eventyr. FOTO: Filmweb.no

Spøkelsesfilm for de aller minste

Ukens tredje première er «Laban – lille Annas favoritter» om spøkelset Laban.

Den svenske serien om Laban og Labolina er kjent for mange småbarn gjennom bøker og film, og siste filmprosjekt om de snille spøkelsene heter «Laban – lille Annas favoritter».
På slottet Godmorgensol er det duket for spennende eventyr, og Anna får en formidabel oppgave med å overbevise Lange Onkel om at spøkelsene slett ikke er farlige.
Regi er ved Lasse Persson, og barnefilmen varer i 42 minutter. Première er 1. juni, og spøkelsene kan sees av alle. Alle snakker norsk, og Laila Goody, Maria Elvebakk Saidi og Trond Brænne er blant dem som legger på stemme.

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.