Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

– Stjal AG3 automatvåpen


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

En 19 år gammel mann fra Elverum møter i Sør-Østerdal tingrett i morgen. Han er tiltalt for å ha stjålet og oppbevart et AG3 automatvåpen. I tillegg er han tiltalt for en rekke forsøk på bilinnbrudd. Mannen må også svare for brudd på narkotikalovgivningen.

Det er en omfattende tiltalte som er rettet mot 19-åringen.

Les også: 19-åring siktet og varetektsfengslet

Les også: Innbruddsraid i Elverum

Les også: Tre menn pågrepet for innbruddsraid

Les også: Nye bilinnbrudd i natt

– Stjal automatvåpen

Den kanskje mest alvorlige tiltalen gjelder brudd på våpenloven.

Tirsdag 3. februar 2009 er han tiltalt for å ha stjålet et AG3 automatvåpen og en mobiltelefon fra en adresse i Elverum.
Våpenet skal han deretter ha oppbevart på sin bopel.

Mannen er i tillegg tiltalt for en rekke innbruddsforsøk i biler. Denne tiltaleposten omfatter hele 21 forskjellige forhold.

Han er også tiltalt for å ha stjålet verdier fra ytterligere seks biler. 19-åringen skal blant annet ha stjålet flere GPS-navigasjoner, bankkort og over 3.000 kroner i kontanter.

– Biltyveri

Mannen er også tiltalt for biltyveri eller medvirkning til dette. Fra en av bilene han kom inn i tok han ifølge tiltalen med seg et sett bilnøkler.

Disse skal han ha overlatt til en tredjeperson, som benyttet den aktuelle bilen urettmessig. Denne tredjepersonen benyttet bilen, inntil han leverte bilen til politiet.

I forbindelse med innbruddene er det lagt ned påstand om erstatning og oppreisning til de fornærmete med til sammen 40.262 kroner.

Narkotika

19-åringen er også tiltalt for å ha kjøpt 200 gram hasj fra en for politiet ukjent person. Dette kjøpet skal ha funnet sted i Oslo.

Han er også tiltalt for å ha fått et ukjent antall tabletter av merket Rivotril. Tablettene, som inneholder det narkotiske virkestoffet Klonazepam, skal han ha fått fra en kvinne. Også hennes identitet framstår som ukjent for politiet.

Den tiltalte elverumsingen må også svare for påstanden om at han i en periode på tre måneder høsten 2009 skal ha røkt hasj. Ved en anledning er han også tiltalt for å ha brukt tablettene han skal ha fått av den ukjente kvinnen.

En helg i november 2009 er han i tillegg tiltalt for å ha brukt kokain på sin bopel. Denne helga skal han også ha vært i besittelse av 1,65 gram hasj.

Saken mot mannen skal behandles av Sør-Østerdal tingrett i morgen.

Publisert søndag 13. desember 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert søndag 13. desember 2009 kl. 16:46.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentering tilgjengelig mellom kl. 07:30 og kl. 22:30

Snarveier

livefotball Live Fotball

Følg fotballen direkte her.

Elverum Håndball Elverum håndball

Se nyheter om Elverum Håndball her.

TV-Guiden TV-guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.

Prisguiden Prisguiden

Sjekk hvor varer er billigst.

Søk i skattelistene
for 2008
Fredag
Klarvær
13°
Lørdag
Lettskyet
12°
Søndag
Klarvær
18°

+ mer vær

Gå til værside »

Nyheter på tv/radio

TV4: 22:35 Lokalt väder
TV4: 22:37 TV4Vädret
P3: 23:00 Dagsnytt
P2: 23:00 Dagsnytt
P1: 23:00 Dagsnytt

» Gå til TV Guiden

Annonse