IKKE SOLGT ENDA: Millionvillaen i Gamle Trysil veg i Elverum er ikke solgt enda. Eiendomsmekler Espen Strøm sover ikke dårlig av den grunn og har fremdeles stor tro på at salget skal gi prisrekord i Elverum. – Det er tidlig i prosessen og mye skal falle på plass enda, sier han. (Foto: Kjetil Brorson Dahl)

– Alle har tilknytning til Elverum

Eiendomsmekler Espen Strøm forteller om flere interessenter til millionvillaen i Gamle Trysil veg i Elverum.

Annonse

Siste nytt

Annonse

Østlendingen omtalte salget første gang 18. februar, samme uken som boligen ble lagt ut for salg. Går boligen for prisantydningen på 7,5 millioner kroner, vil det bety prisrekord på eneboliger i Elverum.

Er denne boligen utenfor det banken vil gi deg i lån? Det finnes andre boliger til salgs i elverum også, se våre boligsider.

Se annonsen her. (ekstern lenke)

– Vi har mellom fem og ti interessenter til eiendommen i dag. Samtlige har tilknytning til Elverum i dag, på en eller annen måte. Mange vil flytte hjem, mens andre vil forflytte seg innen kommunen de bor i, sier Strøm til Ostlendingen.no.

Eiendommen er ikke solgt enda, men salgsprosessen går ifølge eiendomsmekleren ganske greit.

– Ingenting er konkret enda, men det er også ganske tidlig i salgsfasen, sier han.

Les også: Håper på prisrekord

Tilgang på kapital

– De som er kjøpere på en slik eiendom har tilgang på kapital, for eksempel ved at de har tilgang på liknende eiendommer andre steder i landet. Det er mange ting som skal falle på plass før et kjøp finner sted, forklarer Strøm.

Han sier videre at de potensielle kjøperne til slike eiendommer ikke er på markedet for å finne seg bolig daglig.

– De kommer på banen først når det dukker opp noe de kunne tenke seg, sier Strøm.

Tror på rekord fortsatt

Eiendomsmekleren tror fremdeles på prisrekord. Ifølge ham er den forrige prisrekorden på eneboliger i Elverum i overkant av seks millioner kroner.

– Om dette blir solgt i løpet av en uke, en måned eller fem måneder vet jeg ikke. Et salg til rett tid og til rett kjøper vil gi prisrekord. Det er jeg helt sikker på, sier han.

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.

Mest lest i dag

Mest lest denne uken