Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Kamelot satte
fyr på Elverum

FANTASTISK SHOW: Fra første øyeblikk serverte Kamelot med Elverums egne Roy Sætre Khan Khantatat et

FANTASTISK SHOW: Fra første øyeblikk serverte Kamelot med Elverums egne Roy Sætre Khan Khantatat et pyroteknisk og musikalsk forrykende show.


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

KÅRE, KÅRE, KÅRE: «Bæssfar» Kåre Sætre stilte også opp på Kamelot-konserten i Elverum. Roy sang «Dan

KÅRE, KÅRE, KÅRE: «Bæssfar» Kåre Sætre stilte også opp på Kamelot-konserten i Elverum. Roy sang «Danse mi vise, gråte min sang», mens bestefaren hans spilte på trekkspill, til enorm jubel fra publikum.

ENTUSIASTISKE: Publikum på scenekanten kokte i samme øyeblikk som det forrykende sceneshowet til Kam

ENTUSIASTISKE: Publikum på scenekanten kokte i samme øyeblikk som det forrykende sceneshowet til Kamelot startet.

Han kom, han sang han vant. Fra Kamelot og Roy Khan entret scena med et forryk-ende pyro-show, var hele gressmatta i ekstase.

Se konserten i bilder her!

Han ropte "Tusen takk, Elverum", men det var vel heller omvendt. At det var vi som skulle takke ham.

Og Joker Event, for at de torde å satse på en Kamelot-konsert i lille Elverum, at de hadde mot til å stille penger, tid og folk til å arrangere en aldri så liten minifestival.
For det var slik det føltes. Å slentre inn på gressmatta, med sol og varmt vær, og Norges største mobile scene som reiste seg som et mørkt slott og som bar bud om mer mørke, tyngde og dramatiske fortellinger fra et av verdens beste symfoniske og episke metallband.

- Som dere vet har vi hatt en del store konserter i det siste. Men dette er høydepunktet, sier Roy fra scena.

Blodfans i første rekke

Publikum, som også har reist langt, fra Japan, Canada, Tyskland, Nederland, Trøndelag, Oslo, Sørskogbygda, Hanstad, Fjeldsetlia, ja de siste har kanskje ikke reist så langt, men de var entusiastiske.

Blodfansen langs scenekanten, som kan alle tekstene utenatt og synger glatt med Roy, vet hva de får, og fikk det. De er unge, svartkledde og deltar i vårens vakreste eventyr. Armene er strekt i været, med det obligatoriske håndgrepet for rock, metall, vik fra meg Satan, eller var det O'Satan, det er noe uklart det der, også for rock- og metallmiljøet sjøl.

I feltet lenger bak står de mer voksne metallgutta - og jentene, det må presiseres. Her er det flere som kan både luftgitar og headbanging, mens de fleste lar det være med rockefoten.

Gjenforeninger

Disse folkene her hadde vært på konsert uansett. De er den forventa rockestammen. Derfor var det så gøy å se alle dem som ikke er av den inngrodde metallfansen, men som skjønte at dette måtte man få med seg.

Elverumsbanda Mortal Love med den alltid blide polsjefen på bass, og en gang lille Lars Bæk som har vokst opp og fått muskler så store at buksa sprakk, og kveldens rockealibi Jaqueline, som har blitt et svært godt liveband, Telemark-bandet Pagan's Mind som progspilte publikum opp til nye høyder, før Kamelot, med sørskogbygdingen Roy Sætre Khantatat på vokal, inntok scena.

Folk møtte opp i hopetall, hele 3.400, og hørte banda for første gang.

Gjenforeninger mellom bofaste elverumsinger og utflytta østerdøler skjedde blant både 20-åringer, 30-åringer og 40-åringer, ikke bare for det omtalte russekullet til Roy Khan, som har 20-årsjubileum denne våren. Og det var mange blant enda eldre årsklasser.

Mere

Gjennomgangstonen var krystallklar: Dette er kjempestort, fantastisk bra, helt rått!
Og: Når blir neste arrangement?

Til slutt: Stakkars dem som ikke var der.

Publisert mandag 25. mai 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 25. mai 2009 kl. 13:37.

Annonse

Kommentarer

Du må ikke registrere deg for å kommentere, men vi oppfordrer våre lesere til å registrere seg for å kunne ta i bruk framtidige tjenester raskere og lettere.

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.


» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Snarveier

livefotball Live Fotball

Følg fotballen direkte her.

Elverum Håndball Elverum håndball

Se nyheter om Elverum Håndball her.

TV-Guiden TV-guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.

Prisguiden Prisguiden

Sjekk hvor varer er billigst.

Søk i skattelistene
for 2008
Fredag
Klarvær
13°
Lørdag
Lettskyet
12°
Søndag
Klarvær
18°

+ mer vær

Gå til værside »

Nyheter på tv/radio

SVT 2: 22:25 Rapport
DR2: 22:30 Deadline
BBC World: 22:30 HARDtalk
Sky News: 22:30 News, Sport & Weather
TV2 Danmark: 22:30 Vejret

» Gå til TV Guiden

Annonse