LEDER: Martin Løken ledet Elverum Unge Venstre i nærmere fire år. Nå er han valgt til leder av Elverum Venstre. (Foto: Kristin Søgård)

Martin Løken Venstre-leder

Martin Løken (24) er valgt til Elverum Venstres nye leder – ti år etter at han var med og startet Elverum Unge Venstre.

Annonse
Annonse

Det er en erfaren leder Elverum Venstre har fått med Martin Løken. Tross sine relativt unge år, har han rukket å markere seg både i Elverums-politikken og sentralt i Venstre.

Han begynte som sekretær i Elverum Unge Venstre i 2001 som da var et nystartet parti, og ble leder samme år.

– Jeg har hatt et bein i begge organisasjoner og er fortsatt aktiv i Unge Venstre. Jeg var også med og startet Finnmark Unge Venstre da jeg var i Forsvaret. Så kom jeg tilbake og opprettet Hedmark Unge Venstre, sier han.

Facebook-knapp kommer her

Løken har sittet både i kommunestyre og formannskap.

– Ja, jeg har gått gradene fort, innrømmer han.

– Hvilken vei skal Elverum Venstre gå med deg som leder?

– De viktigste sakene for oss akkurat nå, er de samme sakene som vi fokuserte på i valgkampen, blant annet å sørge for at skolene blir prioritert, og at vi satser på kollektivtrafikken med blant annet kveldsbusser, sier Venstre-lederen.

Løken anser mulighetene for å få gjennomslag for politikken, større for partiet nå, til tross for færre representanter i kommunestyret. Grunnen er alliansen med posisjonspartiene.

Les også: Line leder arbeidet med å finne ny Venstre-nestleder

, – Sex-kulturen er ikke et Frp-problem

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.

Mest lest denne uken