FULL FRES: Det blir action i mustangracene som skal foregår på Starmoen til helga, akkurat som det ble i fjor. (Foto: Privat)

Mustangfesten braker løs

Det er straks duket for Norsk Mustang Clubs årlige Mustang-treff i Elverum. Styreleder i klubben, Jan Tømte, gleder seg til årets store bilfest!

– Det har pleid å komme mye folk, og utover kvelden har det kokt tidligere, sier Tømte, som håper at årets mustangtreff, som holdes fredag sjette og lørdag sjuende juli, skal bli like bra.

– Det kommer rundt 180 biler til byen, og vi har utstilling i storgata og racing på Starmoen, sier lederen.

Lørdag klokka 11.00 blir det også liv i gatene, da mustangeierne kjører sine flotte doninger i Street Legal Drag Race i Leiret.

– Vi er 1.300 medlemmer i Norsk Mustang Club på landsbasis, og det ligger bare frivillig arbeid bak arrangementene våre. De siste månedene er det mange godkjennelser som skal i orden, og utrolig mye papirarbeie, sier Tømte, som gleder seg til alt abriedet kulminerer i en kjempefest i Elverums gater og på Starmoen til helga.

– Jeg vil absolutt oppfordre folk til å komme! Det er veldig høy standard på bilene, og mye fint å titte på, sier han, og legger til med glimt i øyet:

– Vi satser også på godt vær! Det bestilte vi dra vi dro herfra i fjor, så da håper vi han der oppe holder sin del av avtalen.

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.