Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

– Et felles ansvar, sier Narud

OLE GUSTAV NARUD

OLE GUSTAV NARUD


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Trysil-ordfører Ole Martin Norderhaug konstaterer at saken er kronglete, mens ordfører Ole Gunnar Narud i Åmot mener det er riktig å refinansiere Hera Vekst nå.

– Slik jeg oppfatter det, er refinansieringen nødvendig og riktig, selv om det ikke er noe som gjøres med lett hjerte. Alternativene framstår likevel som verre, sier Narud.
Han peker på at en konkurs med utløst garantiansvar vil være dramatisk for alle tre kommunene.
– Jeg kan heller ikke forstå at noen av kommunene har råd til å ta en konkurs, Hvis en av kommunene hopper av vil det dessuten få konsekvenser for forholdet til de andre – også dette er en del av ansvaret, sier Narud.
Ole Martin Norderhaug, som får saken på bordet i Trysil formannskap tirsdag til uka, og dermed er den første ordføreren som må ta stilling, sier at innstillingen ikke har vært drøftet i gruppemøte i Arbeiderpartiet, og heller ikke med de andre partiene.
– Men kronglete er den, og spesielt i Elverum. Der har de lukta, og Elverum er dessuten planmyndighet for anlegget, sier han

Publisert lørdag 21. november 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert lørdag 21. november 2009 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer

Du må ikke registrere deg for å kommentere, men vi oppfordrer våre lesere til å registrere seg for å kunne ta i bruk framtidige tjenester raskere og lettere.

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.


» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Snarveier

livefotball Live Fotball

Følg fotballen direkte her.

Elverum Håndball Elverum håndball

Se nyheter om Elverum Håndball her.

TV-Guiden TV-guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.

Prisguiden Prisguiden

Sjekk hvor varer er billigst.

Søk i skattelistene
for 2008
Fredag
Klarvær
13°
Lørdag
Lettskyet
12°
Søndag
Klarvær
18°

+ mer vær

Gå til værside »

Nyheter på tv/radio

SVT 2: 22:25 Rapport
DR2: 22:30 Deadline
BBC World: 22:30 HARDtalk
Sky News: 22:30 News, Sport & Weather
TV2 Danmark: 22:30 Vejret

» Gå til TV Guiden

Annonse