SNILL GUTT: – Jeg skjønner folk kan ta feil, sier Kjell Simon Johansen med Akilles. Her sammenligner han sin Alaskan Husky med den utstoppede ulven hos Østlendingen. Foto: Martin Løken

Her er "ulven"

Kjell Simon Johansen (24) måtte le da han så gårsdagens oppslag i Østlendingen. – Akilles er ingen ulv, men verdens snilleste gutt, sier han.

Annonse
Annonse

Den ulvelignende hunden er en fireårig Alaskan Husky, som Johansen kjøpte som valp i Tromsø.
– Det var det ingen som stilte spørsmål, men her treffer jeg stadig folk som humoristisk lurer på om det er en ulv jeg har i bånd, sier han.

Slet seg ved Kremmer'n

Men båndet var tydeligvis ikke nok, for huskyen slet seg bak Kremmertorget og satte på vandring i samme tidsrom som det ble beskrevet, rundt klokka 12.

– Akilles passer dessuten godt til beskrivelsen "tynn, høy og gulaktig", og han har noen flekker på bakbeina og halsen. der han har mista litt pels, sier Kjell Simon Johansen.

Han har stor forståelse for at folk kan ta feil av Akilles og en ulv.

Kom til rette igjen

En kompis ringte og tipsa meg om at "ulven" var på Søbakken ved Sagtjernet. Slik fikk jeg kommet og henta han, sier Kjell Simon Johansen.

Han synes det er morsomt at det ble så mye oppstyr på grunn av en liten hundetur, og synes titler som "her gikk den" og "kikket på ham" var dramatiske i forhold til saken.
– Det er klart man blir litt urolig, og man kan aldri vite. Den kunne kanskje blitt skutt. Folk kan gjøre slikt når de føler seg trua, sier Simon, som er glad det gikk bra denne gang.

– Det blir nok til at jeg passer bedre på bikkja framover, sier han, sjøl om det kanskje hadde vennet folk til tanken om å leve side om side med gråbein.

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.

Mest lest i dag