PRINSEHYTTA FRA BRASKEREIDFOSS: Holz100 leverte elementene til kronprinsparets nye hytte i Uvdal. (Foto: Scanpix)

Kronprinsparets fjellhytte snart ferdig

Til høsten kan kronprinsfamilien ta i bruk sin nye fjellhytte i Uvdal i Buskerud. – Bare detaljer gjenstår, opplyser Slottet. Holz100 på Braskereidfoss har levert elementene til prestisjebygget.

Annonse
Annonse

– Hytta er på det nærmeste ferdig. Det er bare noen detaljer som gjenstår, sier kommunikasjonsmedarbeider på Slottet, Sven Gjeruldsen, til Laagendalsposten. Kronprins Haakon og kronprinsesse Mette-Marit kommer til å ta begynne å bruke hytta til høsten, ifølge Gjeruldsen.

Hytta skulle stått ferdig til påske i år, men forsinkelser i byggeprosessen førte til at ferdigstillingen måtte utsettes. Nå er også hytta som familiens livvakter skal bruke under bygging. Kronprinsfamiliens hytte i fjellet blir 150 kvadratmeter stor, i massivt tre. Det blir høyt under taket, lyst, rene linjer og en miljøvennlig profil. Kronprinsesse Mette-Marit har selv designet deler av interiøret. I mai kjøpte kronprinsparet dessuten Flatholmen utenfor Risør for ni millioner kroner, etter å ha vært på utkikk etter en fritidseiendom på Sørlandet i lengre tid, melder NTB.

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.

Mest lest i dag