ULOVLIG OMSETNING: En mann bosatt i Sverige ble mandag pågrepet av politiet, siktet for ulovlig omsetning av alkohol. Mannen ble pågrepet av politiet, da han tilbød sine tjenester ved en bedrift i Løten. Mannen skal ifølge politiet ikke ha noen form for tilknytning til den aktuelle butikken. (Illustrasjonsfoto: Scanpix)

Ulovlig «pol»-utsalg avslørt i Løten

Torsdag formiddag pågrep politiet en mann i 50-åra bosatt i Sverige på en arbeidsplass i Løten.

Annonse
Annonse

Facebook-knapp kommer her

Politiet opplyser at vedkommende bedrev en form for ambulerende salg av alkoholholdige drikkevarer.

– Mannen er siktet for salg av alkoholholdig drikkevare. Han kunne tilby både øl og sprit av ymse slag, sier operasjonsleder Geir Rygh ved Hedmark politidistrikt.

Dette er varer som normalt selges i helt andre former i Norge, over disk i butikk og på Vinmonopolet.

Da mannen ble pågrepet av politiet, valgte han å legge kortene på bordet å tilstå.

– Mannen ble løslatt etter å ha vedtatt et forelegg på 10.000 kroner, sier Rygh.

Les også: Politiloggen mandag 16. januar

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.

Mest lest denne uken