GAUTE ORMÅSEN: En av artistene som opptrer på Hamar Sommerfestival.
Laber respons på
ny festival
Fredag 30. og lørdag 31. juli er det duket for en festival som er ny av året, nemlig Hamar Sommerfestival.
Siste nytt
Bygningsmateriale for store summer ødelagt etter brann
– Dette er åpenbart en påsatt brann, melder operasjonsleder i Hedmark politidistrikt
20-åring ikke avhørt etter skudd mot politiet
Den unge mannen som skjøt mot politiet fredag kveld framstilles for lege
Fullt program
Cato Hansen, som er en av arrangørene, kan friste med både lokale artister og andre. Gaute Ormåsen, Backstreet Girls, Superfamily og Chris Lee er blant noen av dem som har sagt ja til å underholde publikum på området til den nedlagte campingen i Hamar.
Det blir også barnas dag på formiddagen lørdag, med ansiktsmaling, tegnekonkurranse og en sol-lounge presentert av Kreftforeningen.
Lite forhåndssalg
Den store responsen har det imidlertid ikke vært til nå.
– Forhåndssalget har vært dårlig, vi har bare solgt noen få hundre billetter. Området er stort og kan huse mange, mange flere, sier Hansen og innrømmer at han har en litt dårlig magefølelse.
Treige i avtrekkeren
Han tror det er flere grunner til at festivalen ikke har slått an foreløpig.
– Vi som bor på Hedmarken er nok generelt litt ekstra treige i avtrekkeren. I tillegg er det første året vi arrangerer og været er ikke særlig bra.
Fortsetter
Hansen og co ønsker uansett å arrangere Hamar Sommerfestival flere år framover, hvis Jernbanemuseet fortsatt er med. De mener det er potensiale for dette konseptet i Mjøsbyen, og sikter blant annet til Stavernfestivalen som har hatt suksess i mange år.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.