VISTE DE FIRE STORE: Erlend Sandberg (t.v.) Tord Strand og Per Magne Ophus i Koppang jaktskytterklubb, opplevde stor interesse for årets utstilling under årets Kaupangrmart'n.Foto: Gudbjørn Viken

Jegere med de fire store

Under sin tradisjonelle utstilling under Kaupangrmart'n kunne Koppang jaktskytterklubb i år vise fram utstoppede eksemplarer av alle de fire store rovdyrene, alle skutt under lisensjakt i Stor-Elvdal.

Annonse
Annonse

Koppang jaktskytterklubb, kunne etter den dramatiske fellingen av den store hannbjørnen i fjor høst, vise en oppsiktsvekkende samling av utstoppede rovdyr som er felt i Stor-Elvdal.

Den store hannbjørnen på 260 kilo som brølende passerte Per Magne Ophus på to meters avstand i oktober i fjor, var en av hovedattraksjonene i utstillingen.

Utstillingen rommet også en stor brunbjørn, som ble felt av en koppangsing i Kamchatka i Russland for noen år siden. Det var også utstilt mindre rovvilt.

Jens Engan var også i år på plass for å bedømme gevir. Om lag 35 gevir ble levert inn til Engan for bedømming denne gang.

Tord Strand i jaktskytterklubben er storfornøyd med å kunne konstatere at mer enn 1.000 mennesker var innom årets utstilling.

Foruten denne utstillingen, var jaktskytterklubben medarrangører for en fisketur for barn til Blankgrytdalen i Atndalen. Tord Strand kan fortelle at det deltok 14 barn på turen, og alle fikk fisk. Etter turen fikk barna hver sin sponsede fiskestang.

Jaktskytterklubben arrangerte også natursti og foredrag av den kjente bjørnejegeren Rasmus Bostrøm fra Älvdalen i Sverige.

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.

Mest lest i dag