ENKELT: Montering av magnetklemmene er enkelt. Man legger klemmene rundt drivstoffslangen slik, sier Roger Bonsak i Route V8 i Våler. $BYLINE_ON$Foto: Jan Harald Salberg$BYLINE_OFF$
Mindre bensin med magnet
En liten magnetklemme kan redusere drivstofforbruket med 20 prosent. Produktet testes for tiden ut i Våler.
Dette er sikkert en aprilspøk, tenker nok mange, men det er det ikke. For med montering av denne lille magnet-klemma kan forbruket gå ned med inntil 20 prosent.
Renere forbrenning
Magnetklemma «Super Fuel Saver» funger slik at den lager et magnetfelt som splitter strukturene i bensin og diesel. Noe som tilfører mer oksygen til forbrenningen, som dermed blir renere, og gjør at forbruket og eksosutslippet reduserers, sier Roger Bonsak i Route V8 i Våler, som skal forhandle disse «gullklemmene»
Jeg har kjørt med magnetklemme i lengre tid, og merker stor forskjell på drivstofforbruket. Tror nok jeg har redusert drivstoffet med 15 prosent, sier Bonsak.
Trengerti testkjørere
Nå søker Bonsak ti biler å teste magnetklemma på.
Vi ønsker oss ti personer snarest som kan tenke seg å teste ut disse magnetklemmene. Da tenker jeg kanskje på dem som kjører mye i løpet av ei uke, som selgere eller lastebilsjåfører. Men tilbudet er åpent for alle, sier Roger Bonsak.
Testkjøringen er et samarbeid med Mobakk Bil og Service AS i Våler.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.