ENKELT: – Montering av magnetklemmene er enkelt. Man legger klemmene rundt drivstoffslangen slik, sier Roger Bonsak i Route V8 i Våler. $BYLINE_ON$Foto: Jan Harald Salberg$BYLINE_OFF$

Mindre bensin med magnet

En liten magnetklemme kan redusere drivstofforbruket med 20 prosent. Produktet testes for tiden ut i Våler.

Annonse
Annonse

Dette er sikkert en aprilspøk, tenker nok mange, men det er det ikke. For med montering av denne lille magnet-klemma kan forbruket gå ned med inntil 20 prosent.

Renere forbrenning

– Magnetklemma «Super Fuel Saver» funger slik at den lager et magnetfelt som splitter strukturene i bensin og diesel. Noe som tilfører mer oksygen til forbrenningen, som dermed blir renere, og gjør at forbruket og eksosutslippet reduserers, sier Roger Bonsak i Route V8 i Våler, som skal forhandle disse «gullklemmene»
– Jeg har kjørt med magnetklemme i lengre tid, og merker stor forskjell på drivstofforbruket. Tror nok jeg har redusert drivstoffet med 15 prosent, sier Bonsak.

Trengerti testkjørere

Nå søker Bonsak ti biler å teste magnetklemma på.
– Vi ønsker oss ti personer snarest som kan tenke seg å teste ut disse magnetklemmene. Da tenker jeg kanskje på dem som kjører mye i løpet av ei uke, som selgere eller lastebilsjåfører. Men tilbudet er åpent for alle, sier Roger Bonsak.

Testkjøringen er et samarbeid med Mobakk Bil og Service AS i Våler.

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.

Mest lest i dag