Illustrasjonsfoto: Rolf Arne Moen
Rørosbanen
åpnet igjen
Rørosbanen passerer Terningmoen bare få meter fra stedet hvor det brant i natt. På grunn av brannen var banen mellom Elverum og Hamar stengt i nærmere åtte timer.
Banen var stengt for trafikk mellom 01.00 og 08.45 natt til tirsdag og tirsdag morgen. To tog ble innstilt som følge av stengningen, mens morgentoget på veg nordover fra Hamar ble 20 minutter forsinket på grunn av brannen.
Det opplyser informasjonssjef i Jernbaneverket, Kjell Bakken, overfor Ostlendingen.no tirsdag morgen.
Togtrafikken går nå igjen som normalt – med unntak av det forsinkete morgentoget.
Følg Østlendingen på Facebook!
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.