AKTIV: UP har vært aktiv på riksveg 3 denne helga.
Tatt i 129 km/t
UP hadde kontroller flere steder i Hedmark i helga. Én bilfører ble fotgjenger etter å ha blitt tatt i 129 km/t.
Kontroll i Elverum
En UP-patrulje holdt kontroll på riksvei 25 og riksvei 3 i Elverum natt til lørdag. 23 sjåfører ble kontrollert. Det ble ett førerkortbeslag og tre forelegg for fart. Høyeste hastighet som ble målt var 119 km/t i 80-sonen.
Les også: Politiloggen søndag 17. juni
Tatt i 129 km/t
En UP-patrulje som var på riksvei mellom Elverum og Atna knep en sjåfør som dro på mer enn forsvarlig. Vedkommende ble målt i 129 km/t i 80-sonen. Og dermed røk førerkortet. Tre andre mistet også førerkortet på grunn av høy hastighet. 12 fikk forelegg for fart. To sjåfører fikk forelegg på grunn av for kort avstand til bilen foran.
Les også: Politiloggen lørdag 16. juni
To forelegg
UP holdt kontroll i Tynset-området natt til søndag. To fikk forenklede forelegg for fart.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.