Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Jack Dalton kåret
til årets Zoom 2010

ÅRETS ZOOM: Jack Dalton består av Jimmy Nymoen (vokal, gitar) fra Engerdal(27), Ørjan Langnes (gitar

ÅRETS ZOOM: Jack Dalton består av Jimmy Nymoen (vokal, gitar) fra Engerdal(27), Ørjan Langnes (gitar) fra Bardu (23), Tom A. Hånsnar (bass) fra Skjåk (28), Bjarne Olafsen (trommer) fra Trysil (22). Foto: Privat


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Bandet Jack Dalton vant årets Zoom-konkurranse i Oslo i går kveld. Tryslingen Bjarne Olafsen Lutnæs og engerdølen Jimmy Nymoen er sentrale skikkelser i bandet.

NRK arrangerte i går kveld finalen i musikkonkurransen Zoom 2010. Årets Zoom ble trondheimsbaserte Jack Dalton, med Bjarne Olafsen Lutnæs og Jimmy Nymoen som sentrale medlemmer.
- Vanvittig artig og en kjempestor sjanse for bandet til å komme ut til flere folk, sier Olafsen Lutnæs til Ostlendingen.no.

Les også: Kan få trønderpris

Det er ikke første gang de gjør seg bemerket på den nasjonale musikkhimmelen i det siste:

  • Først ble de kåret til ukas Urørt-artist på NRK P3.
  • Deretter vant de den lokale Zoom-finalen i Trondheim.
  • For en uke siden ble de kåret til Trondheims mest lovende band av Adresseavisens lesere, og ble tildelt årets «Ut-Awards».

    I nominasjonen til Adresseavisens kåring het det blant annet at bandet spilte «rock, hardcore og pop i en original blanding. Dette er bandet som kan ta Rocke-Trondheim ut av hengemyra. Har en ferdig innspilt plate i ermet som vi gleder oss til å høre.»

    - Det har skjedd utrolig mye rundt bandet siden jul. Folk som har hørt musikken vår gir oss veldig gode tilbakemeldinger, og i midten av april slipper vi debutskiven "Never Muse Noise, Just Turn Down Sleep", som vi gir ut på eget selskap - Dayladore Collective, forteller Olafsen Lutnæs, som beskriver bandet som en gjeng "Trondheims-rockere uten trøndere".
    - Vi spiller i hovedsak hardcore rock, blandet med pop som gjør det hele litt mer spesielt.

    Som vinnere av årets Zoom 2010 får bandet legge ut på norgesturné sammen med årets Urørt-vinner Pink Robots. Første stopp på den turneen blir årets by:Larm i febuar, 18. til 20. februar.

    - Nå skal vi på turné, vi skal slippe plate og dyrke musikken. Forhåpetligvis kan vi leve av musikken om noen år. Hvis det er noen store selskap som er interessert, er det bare å ringe, avslutter Olafsen Lutnæs.

    Følg Østlendingen på Facebook!

    Publisert fredag 05. februar 2010 kl. 00:00.
    Sist oppdatert fredag 05. februar 2010 kl. 19:15.

  • Annonse

    Kommentarer

    Logg inn her

    Ny bruker eller glemt passord?

    Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

    Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.


    » Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


    20 Elverum uke 9

    (19 bilder)

    13 Elverum uke 8

    (13 bilder)

    Bilde 1 : Elverum uke 7 Elverum uke 7

    (18 bilder)

    Bilde 1 : Elverum uke 5 Elverum uke 5

    (25 bilder)

    Snarveier

    Elverum Håndball Elverum håndball

    Se nyheter om Elverum Håndball her

    TV-Guiden TV-guiden

    Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.

    Prisguiden Prisguiden

    Sjekk hvor varer er billigst.

    Søk i skattelistene
    for 2008
    1 350 000,-
    1 150 000,-
    1 050 000,-
    1 500 000,-

    Nyheter på tv/radio

    SR P2: 10:00 Ekonyheter
    NRK Alltid nyheter: 10:00 Dagsnytt
    P3: 10:00 P3nyheter
    P2: 10:00 Dagsnytt
    P1: 10:00 Dagsnytt

    » Gå til TV Guiden

    Annonse