TIL TOPPS: Tormod Steingen Johnsgård (24) tok seg helt til topps på Elgpiggen sammen med hjelperne Marte Undseth Hagen, Tone Søndmør, Jonas Johnsgård, Ivare Lien og Magnhild Søndmør.:
Tormod helt til topps
Tormod Steigen Johnsgård fra Sømådalen har nådd helt til topps i enhver forstand.
SNART SJAMPANJE: Tormod Steigen Johnsgård i midten, med hjelperne Magnhild Søndmør og Marte Undseth Hagen.:
For noen hver kan en tur 1600 meter til værs en utfordring.
For Tormod Steigen Johnsgård er det en enda større prestasjon enn for de fleste andre å forsere fjelltopper.
Han er født døvblind, men har takket være eget pågangsmot og stor entusiasme fra gode venner og hjelpere tatt mange utfordringer.
– Jeg har kjent og vært sammen med Tormod i 23 år, og det har vært et stort ønske og et mål å kunne nå toppen på Elgpiggen, 1.604 meter over havet, sammen med ham, forteller Magnhild Søndmør.
I begynnelsen av august skulle det skje. Sammen med fire hjelpere greide Magnhild Søndmør og Tormod Steigen Johnsgård å nå helt til topps.
– Tormod var veldig motivert på hele turen. Vi gikk med sikring, for opp Elgpiggen er det bratt. Det var fantastisk å nå målet. På toppen ble sjampanjen åpnet, og Tormod spiste brødskive med brunost, forteller Magnhild Søndmør.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.