Line-dance var selvfølgelig en del av showet da Lucky Ladies sang gode, gamle låter på Chat Colør i Næroset torsdag, der full sal vugget til kjente rytmer.

Ladies night på Nærvang

Damene på Nærvang var definitivt wanted torsdag kveld, ekstrastoler måtte tas i bruk da den ene svisken ble framført etter den andre.

Annonse

Et klart høydepunkt var Linda Sønstebys vakre tolkning av Bruce Springsteens "The River".

Gutta fikk også være med, The Cashflows med Kjell Sønsteby sørget for de dypere toner og røster til det feminine publikums begeistring. (Foto: Torunn Henriksen)

Annonse

Det gikk langt fra rett vest på premieren, sjøl om dirigenten Marit Maurud informerte om dirrende premierenerver blant westerndamene på forhånd.
Spente
– Dette er et kor som gjør det de kan. Og det de ikke kan. Ekstra spennende er samarbeidet med bandet "The Cashflows", for det er første gang vi jobber med musikere, opplyste Maurud.
Men litt spente lucky ladies slo seg mer løs etter at de første numrene var unnagjort, og jo flere som sto på scenen, jo tryggere ble de. I forseggjorte cowboyomgivelser, iført sveisne hatter og tørklær rundt halsen sang de evergreens fra blant andre Dolly Parton og Roger Whitaker. At flere av damene tok et parti line-dance foran scenen var også helt på sin plass.
Damer i salen
Publikum besto for det meste også av damer, så det var ifølge dirigenten bare bra at bandet med Kjell Sønsteby fikk ned østrogennivået. Og omkranset av damer på scenen sang han svisker like fint som tidligere rockestjerner. I det hele tatt var showet som å komme på en fest med en haug gamle venner, det var bare å nyte de velkjente rytmene og minnes sine yngre år.
Vakker tolkning
Men her har ikke eplet falt langt fra stammen, for datteren Linda Sønsteby framførte sin versjon av Bruce Sprinsteens "The River" så rett ut nydelig sammen med gitaristen Trond Schonhowd at bare den sangen gjorde besøket verdt turen til Nærvang. Og kraftig applaus etterpå vitnet om at det var mange som ble rørt. Med Frank og Nancy Sinatra varmt i minne, her er det bare å håpe på flere konserter!



 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.