BARE SPORENE: Jaktlaget i Rendalen sporer fortsatt på ulvetispa som var maken til hannen som ble skutt i Rendalen søndag. Illustrasjonsfoto: Sverre Viggen
Resultatløs jakt
Søndag kveld ble en ulv felt i Rendalen. En ulv gjenstår på årets kvote og jakta pågår fremdeles.
Det opplyser fellingsleder Lars Gangås i Statens naturoppsyn overfor Ostlendignen.no tirsdag morgen.
Les også: Ulv skutt i Rendalen
I går opplyste han at jaktlaget i Rendalen hadde ringet inn ulvetispa som var i lag med hannen som ble felt søndag. Så langt har fellingsforsøkene på denne ulven altså vært resultatløse.
Jakta som pågår i Rendalen er en del av lisensfellinga på ulv i Hedmark for 2009 og 2010. Den totale kvoten er satt til to dyr, og jakta pågår fram til 31. mars neste år.
– Felles det ikke noe dyr innen den tid er jakta over for denne gang, sier rovviltkonsulent Erling Maartmann hos Fylkesmannens miljøvernavdeling til Ostlendingen.no.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.