BESTE MANN: André Lindboe ble toppscorer sammen med Steffen Stegavik med åtte mål. Han fikk også bestemannsprisen i Elverums lag. – Det er første gangen på dette nivået, sier Larvik-gutten fornøyd.
Tapte mot Sävehof
i Team Sportia Open
(Elverum-Sävehof 37-40) André Lindboe har tatt opp arven etter Morten Post på vingen. I kveld ble det åtte mål og bestemannspris på den omskolerte midtbacken.
Elverum-Sävehof 37-40 (17-16)
Team Sportia Open, Sverige
Utvisninger: Elverum 3x2 min. Sävehof 1x2 min
Elverums lag: Morten Nergaard, Mats Refseth Wæraas, Simon Wang Kjernlie (1), Steffen Stegavik (8), André Lindboe (8), Lars Nordberg (3), Ari Stefansson (6), Kim André Rinnan (2), Kjetil Aanestad (3), Aleksander Børresen (3), Magnus Gullerud (1), Leonel Ojala (1), Truls Moe Fjeseth (1)
Siste nytt
Bygningsmateriale for store summer ødelagt etter brann
– Dette er åpenbart en påsatt brann, melder operasjonsleder i Hedmark politidistrikt
20-åring ikke avhørt etter skudd mot politiet
Den unge mannen som skjøt mot politiet fredag kveld framstilles for lege
I en kamp der målene rant inn i begge ender, var det flere som utmerket seg på målscorerstatistikken. Steffen Stegavik noterte seg ikke overraskende for åtte mål, men også André Lindboe beviste at han blir å regne med framover på banen denne sesongen.
Bildespesial: Elverum-Sävehof i bilder
– Jeg var heldig i dag, og fikk mange sjanser, men det er selvfølgelig godt å få uttelling, sier Lindboe selv.
Han har jobbet med å forandre skuddteknikken, og mener nå han har større spekter å spille på som ving.
– Det å skyte fra kant er for meg vært vanskeligere mentalt. Når man ikke er vant til det, er det vanskelig å vite hvordan man skal skyte og hvordan man skal satse. Nå føler jeg at jeg har blitt vanskeligere å lese for målvaktene, sier Larvik-gutten.
Han legger imidlertid ikke skjul på at han trives aller best som back.
– Jeg spiller der treneren vil ha meg, men man er jo mer involvert som back, sier Lindboe.
Christian Berge selv sa seg måtelig fornøyd med den første kampen i Team Sportia Open.
– Vi spiller riktig bra i 1. omgang, og Gullerud står svært godt i forsvar. Etter pause gjør de noen kloke taktiske grep, og vi faller litt sammen og er ikke flinke nok til å presse på skuddene deres, sier Elverum-treneren.
Elverum kom seg imidlertid mot slutten av kampen – og kom ut av åpningskampen mot de regjerende svenske mestrene med et tremålstap.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.