VIKTIG SEIER: Endelig kunne Markus Ringberg (.th) og Roman Kienast juble for en borteseier i årets Adeccoliga. Arkivfoto: Ola A Thorset
Viktig seier
(Skeid - HamKam 0-2) HamKam tok tre viktige poeng mot Skeid på Bislett tirsdag kveld. Olav Råstad og Markus Ringberg ga Arne Erlandsen litt pusterom etter en katastrofal sesonginnledning.
Vi fulgte kampen L!VE
Erlandsens menn åpnet kampen forrykende, og skapte flere store muligheter før det var spilt ti minutter på Bislett. Det skulle derimot gå nesten det dobbelte før Olav Råstad sørget for nettkjenning med en perle fra 20 meter. HamKam kom til flere skuddmuligheter, og på den tredje ballen som landet i retur-rommet knallet Råstad til med strak vrist, og ballen suste opp i krysset bak en sjanseløs Molenar i Skeid-målet.
Ti minutter før pause var ringreven Markus Ringberg på rett sted til rett tid, og doblet ledelsen etter glimrende forarbeid av Adem Güven. Den tidligere Raufoss-spilleren var første omgangs store lyspunkt sammen med målscorer Råstad.
Etter pause dalte intensiteten i oppgjøret betraktelig, og selv om Skeid etterhvert flyttet laget sitt høyere opp i banen, klarte de ikke å skape nevneverdige problemer for opprykksfavorittene fra Mjøsas bredd.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.