FERDIG:

FÅR FYKEN?: Petter Vaagan Moens dager i QPR kan være over. (Foto: Scanpix)

Petter Vaagan Moen frigitt i QPR

Hamarsingen Petter Vaagan Moens dager i den britiske fotballklubben Queens Park Rangers (QPR) er talte.

Annonse
Annonse

Det var lokalavisen Fulham & Hammersmith Chronicle som meldte dette tirsdag formiddag - at QPR ville avslutte kontraktene de har med seks spillere før overgangsvinduet stenger ved midnatt, tirsdag.

Blant disse seks er Petter Vaagan Moen, i tillegg til Martin Rowlands, Lee Cook, Gary Borrowdale, Bruno Andrade og Rowan Vine.

Tirsdag kveld kom bekreftelsen fra QPR på deres hjemmeside. Kontrakten med Vaagan Moen sies opp med umiddelbar virkning.

Det har lenge vært spekulert i om Vaagan Moen vil forlate QPR til fordel for norsk fotball. Svenske klubber skal være interessert i Hamar-gutten.

Facebook-knapp kommer her

Det er QPRs manager Mark Huges som skal ha tatt avgjørelsen om å slanke spillerstallen, i et forsøk på å rydde opp i det som beskrives som en stor stall.

– Det er flere spillere jeg er usikker på om har en fremtid her. Vi har forsøkt å la flere spillere få sjansen på trening i det siste. Men det kommer en tid hvor man må oppgi en 25-mannstropp, sier han.

Vaagan Moen skal være ønsket av Vålerenga, Lillestrøm og gamleklubben Brann hjemme i Norge.

TV2 melder også tirsdag kveld at Petter Vaagan Moan får med seg en sluttpakke på veien videre i fotball-livet.

 

Portrettfoto av Nils Kristian MyhreHer kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.

Vennlig hilsen Nils Kristian Myhre, Direktør og ansvarlig redaktør i Mediehuset Østlendingen.

Mest lest denne uken