GOD TRENING: : Ole Magnus Bakken bruker norgescuprunden i Trysil, Åmodt og Nordskogbygda som opplading til VM som starter neste uke. – Det er godt å gjøre noe helt annet før et så stort mesterskap, sier romedølen. (Foto: Bjørn Myrseth)
Skyter NC likevel
Ole Magnus Bakken, har bestemt seg for å skyte DFS’ norgescuprunde på hjemmebane neste uke. – Det blir godt å gjøre noe helt annet, sier den VM-aktuelle romedølen.
Siste nytt
20-åring ikke avhørt etter skudd mot politiet
Den unge mannen som skjøt mot politiet fredag kveld framstilles for lege
Bakken, som har slitt med kyssesyke store deler av sesongen, hadde egentlig bestemt seg for å droppe norgescuprunden som avvikles like før VM i Tyskland.
– Men jeg har hatt gode treninger i det siste, og jeg tror det er godt for meg å være med på DFS-skytingen. Da kan jeg senke skuldrene litt, og bare ha det moro, sier Bakken.
– Fin avveksling
Han har trent hardt de siste ukene, men trapper nå ned for å få tilbake overskuddet som forhåpentligvis vil gi finaleplass når VM braker løs 31. juli.
– Jeg skyter både i Trysil, Nordskogbygda og Åmodt, bekrefter Bakken:
– Det som er så fint med DFS-skytingen, er at man er på standplass i 30 minutter, og så er man ferdig. Det er en annen form en det programmet jeg skal gjennom i VM. For meg blir dette en fin avveksling, mener 22-åringen.
Han skjøt også den første norgescuprunden i mai, og ligger nå på en 49. plass i sammendraget.
– Det er omtrent umulig å komme seg oppover listene i den andre runden. Fordi den er knyttet opp til Landskytterstevnet, er det utrolig mange deltakere – og fantastisk mange gode skyttere som deltar, påpeker romedølen.
Lave skuldre før VM
Men det er heller ikke norgescuprunden som står i hodet på Bakken om dagen. Det er nå kun en drøy uke til VM, og 22-åringen har fått tilbake trua på at han kan skyte godt til tross for sykdomsavbrekket.
– Jeg har ikke skutt verdenscup i år, og føler dermed at noe av presset er tatt vekk fra meg. Tidligere hadde jeg som mål å komme til finalen i VM, nå tar jeg det som en bonus. Forhåpentligvis kan det hjelpe at jeg nå har lavere skuldre enn jeg kanskje ville hatt om jeg hadde deltatt for fullt denne sesongen, sier Bakken.
Han prioriterer å skyte to gode helmatcher i VM, og sier at han har tro på at han skal innfri egne forventninger.
– Og når jeg kommer hjem skal jeg rett på LS og se kongelaget – det blir godt å kunne nyte det fra tribuneplass, sier Ole Magnus Bakken.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke, heller ikke personangrep og avsporing av debattene. Falske profiler vil også bli utestengt.