Ifølge politifullmektig Ragnhild Hjermstad ved Innlandet politidistrikt, er saken fortsatt under etterforskning.
– Politiet har heller ikke fått tilbake svar på undersøkelsene av den døde hunden, sier hun.
– Kan du si noe om hvem denne siktede personen er, og om han/hun eventuelt har noen relasjon til hundeeieren?
– Jeg ønsker ikke å gå nærmere inn på de konkrete omstendighetene i saken, sier Hjermstad.
Det var natt til mandag 5. september at Ole Eriksen fant sin ni år gamle jämthund Buster siklende og med blod rennende ut av munnen inne i hundegården.
På stedet ble det også funnet en brødskive som etter all sannsynlighet inneholdt Plumbo. Hunden måtte senere avlives på grunn av omfattende etseskader i munn og svelg.
Saken ble anmeldt til politiet, og noen dager senere siktet politiet en person.
I det første avhøret nektet vedkommende å ha noe befatning med hendelsen, og ble løslatt kort tid etterpå.
Saken tok imidlertid en ny vending da personen, i et nytt avhør, erkjente å ha stått bak hendelsen som har preget lokalmiljøet på Koppang og i Stor-Elvdal.

Hunden til Ole (39) ble drept: – Vanskelig å akseptere den sadistiske måten han døde på
