Mann i 50-åra savnet, leteaksjon i Åmot
Ved 20-tiden fredag kveld ble en mann i 50-åra meldt savnet fra ei hytte i Hemmeldalen i Åmot. Det pågår nå en større leteaksjon etter mannen, både på bakken og i lufta.
Ved 20-tiden fredag kveld ble en mann i 50-åra meldt savnet fra ei hytte i Hemmeldalen i Åmot. Det pågår nå en større leteaksjon etter mannen, både på bakken og i lufta.
Hytta ligger innafor Skramstadsetra i området Skramstadsetra / Dambua, opplyser politiet.
OPPDATERING: Savnet mann funnet i god behold
Forsvant fra hytta
Operasjonsleder Dyre Antonsen ved Innlandet politidistrikt opplyser at det var to kompiser som skulle på hyttetur.
En reiste opp til hytta først, mens den andre kom etter.
– Det er førstnevnte som nå er meldt savnet. Da sistemann kom fram til hytta var den tom. Savnede har vært i hytta. Bilen hans står parkert utenfor. Med seg har savnede en hund, sier Antonsen.
Temperatur rundt frysepunktet
I søkeområdet er det nå rundt 0 grader, tåke og litt yr / lett snø / sludd i lufta.
Han beskriver de to kompisene som jegere som er godt vant med å oppholde seg utendørs.
– Vi vet rett og slett ikke hvor mannen er. Siden han ble meldt savnet er det ingen som har hatt kontakt med ham, sier Antonsen.
OPPDATERING: Savnet mann funnet i god behold
Stor leteaksjon
Politiet har derfor satt i gang en større leteaksjon på bakken ved hjelp av både egne og frivillige mannskaper.
Norsk Folkehjelp på Rena er en stor og aktiv gruppe. De har vært ute og deltatt i søket, både fredag kveld og natt til lørdag.
Også Røde Kors deltar i søket. Det samme gjør også både redningshunder og politihunder.
Helikopter inn i søket
Antonsen opplyser klokken 11.00 at også politihelikopteret har startet søk i området.
Klokken 12.00 var også et Sea King redningshelikopter i lufta.
– Tidligere på dagen har flyværet i området vært for dårlig på grunn av lavt skydekke, men nå pågår også søket etter savnede fra lufta, sier operasjonslederen.
OPPDATERING: Savnet mann funnet i god behold
Kommentarer til denne saken