Seks hedmarkinger klare for Ungdoms-OL

OL-KLAR: Gyda Westvold Hansen skal representere Norge i kombinert i ungdoms-OL.

OL-KLAR: Gyda Westvold Hansen skal representere Norge i kombinert i ungdoms-OL. Foto:

Tirsdag ble Norges tropp til Ungdoms-OL i Lausanne 2020 presentert. Hele seks hedmarkinger er med i troppen.

DEL

55 utøvere er tatt ut til å representere Norge under Ungdoms-OL som arrangeres i sveitsiske Lausanne fra 9. til 22. januar 2020.

Hedmark har fått med seks utøvere, tre jenter og tre gutter.

Nora Midtsundstad fra Vaaler skal i aksjon i hoppbakken, mens Gyda Westvold Hansen skal måle krefter mot verdenseliten i kombinert.

I tillegg skal Storhamars Isabel Walberg spille på det norske ishockeylandslaget.

På guttesiden har Hedmark to representanter i skiskyting, for både Emil Hage Streitlien fra Folldal og Stian Fedreheim fra Hernes er tatt ut i den norske troppen.

I tillegg skal Sander Eitrem fra Nord-Odal konkurrere på skøyteisen.

Norges tropp til ungdoms-OL

Skiskyting

Gro Njølstad Randby (Ivrig)
Synne Mæland-Herheim (Geilo)
Herborg Idland (Figgjo)
Gunn Kristi Stensaker (Tvinnereim Hardbagg)
Vegard Thon (Skrautvål)
Isak Leknes Frey (Bærum)
Emil Hage Streitlien (Folldal)
Stian Fedreheim (Hernes)

Hopp
Nora Midtsundstad (Vaaler)
Heidi Dyhre Traaserud (Heddal)
Iver Olaussen (Byåsen)
Simen Aasen Markeng (Lensbygda)

Ishockey
Isabel Walberg (Storhamar)
Nora Hundsnes (Pollestad)
Anna Beatrice Storesund (Astor)
Daniella Emilie Lauritzen Pizzaro (Stavanger)
Patrik Dalen (Lørenskog)
Sander Selvær (Stavanger)
Oskar Kind Bakkevig (Vålerenga)
Sebastian Aarsund (Stavanger)

Kombinert
Thea Minyan Bjørseth (Lensbygda)
Gyda Westvold Hansen (Nansen)
Sebastian Østfold (Lensbygda)
Johan Fredriksen Orset (Torvikbukt)

Skøyter
Julie Berg Sjøbrend (Aktiv)
Amalie Haugland (Bergen)
Sander Eitrem (Nord-Odal)
Oddbjørn Mellemstrand (Stavanger Sandnes)

Langrenn
Maria Hartz Melling (Konnerud)
Anna Heggen (Svea)
Tuva Hagen Rønning (Vikersund)
Nikolai Holmboe (Bærums Verk Hauger)
Aleksander Holmboe (Bærums Verk Hauger)
Stian Grønli (Fet)

Randonee
Kari Forseth (Sunndal)
Trym Dalset Lødøen (Haugen)

Aking
Våril Tangnes (Lillehammer)

Alpint
Sara Madelene Marøy (Bærum)
Cathinka Lunder (Stabæk)
Malin Sofie Sund (Hakadal)
Simen Sellæg (Ready)
Mikkel Remsøy (Bærum)
Sindre Sætren Myklebust (Sogndal)

Bob
Emma Sofie Brumoen (Troll)

Curling
Nora Østgård (Trondheim)
Ingeborg Forbregd (Oppdal)
Grunde Morten Buraas (Lillehammer)
Lukas Kjeverud Høstmælingen (Lillehammer)

Friski
Tevje Albeck Skaug (Kongsberg)
Tormod Frostad (Bærum)
Ingrid Leivestad (Lørenskog)
Oscar Trygg (Lørenskog)

Snowboard
Stine Espeli Olsen (Geilo)
Bettina Roll (Geilo)
Øyvind Kirkhus (Heming)

Artikkeltags