Prisvinnere under Idrettsgallaen

Artikkelen er over 11 år gammel

Prisvinnere under Idrettsgallaen 2007 lørdag:

DEL

Utøvernes pris:

Vinner: Kjetil André Aamodt (alpint).

Årets navn:

Vinner: Kjetil André Aamodt (alpint).
Nominerte: Andreas Thorkildsen (friidrett), Gunn-Rita Dahle Flesjå (terrengsykling), Ole Einar Bjørndalen (skiskyting), Lars Bystøl (hopp), Thor Hushovd (sykling), Marit Bjørgen (langrenn), håndballandslaget kvinner og Aamodt.

Hederspris:

Vinner: Kjetil André Aamodt (alpint).

Årets gjennombrudd:

Vinner: Anders Jacobsen (hopp).
Nominerte: Marianne Andersen (orientering), Petter Northug (langrenn), Edvald Boasson Hagen (sykling) og Jacobsen.

Årets kvinnelige utøver:

Vinner: Gunn-Rita Dahle Flesjå (terrengsykling).
Nominerte: Susanne Wigene (friidrett), Kari Traa (fristil), Marit Bjørgen (langrenn) og Dahle Flesjå.

Årets mannlige utøver:

Vinner: Kjetil André Aamodt (alpint).
Nominerte: Andreas Thorkildsen (friidrett), Lars Bystøl (hopp), Ole Einar Bjørndalen (skiskyting) og Aamodt.

Årets funksjonshemmede idrettsutøver:

Vinner: Tommy Urhaug (bordtennis).
Nominerte: Stafettlaget menn (langrenn), kjelkehockeylandslaget og Urhaug.

Årets lag:

Vinner: Håndballandslaget kvinner.
Nominerte: Håndballandslaget menn, Nila Håkedal/Ingrid Tørlen (sandvolleyball) og håndballandslaget kvinner.

Årets lagspiller:

Vinner: Gro Hammerseng (håndball).
Nominerte: Ole Gunnar Solskjær (fotball), John Arne Riise (fotball), Patrick Thoresen (ishockey) og Hammerseng.

Åpen klasse:

Vinner: Holger Hott Johansen (orientering).
Nominerte: Marius Thorp (golf), Mette Solli (kickboksing), Hildeborg Juvet Hugdal (styrkeløft) og Hott Johansen.

Årets ildsjel:

Vinner: Ernst Falch (Siddis Hockey).
Nominerte: Willy Bangsund (Kirkenes Atletklubb), Inge Hovd (Malm IL), Ann Iren Austnes (Haramsøy IL), Arnfinn Kalfoss (IL Trysilguten) og Falch.

Årets forbilde:

Vinner: Gro Hammerseng (håndball).

Årets Kniksen:

Vinner: John Arne Riise (Liverpool).
Nominerte: Morten Gamst Pedersen (Blackburn), Steffen Iversen (Rosenborg) og Riise.

Årets trener:

Vinner: Marit Breivik/Thorir Hergeirsson (håndball).
Nominerte: Kenneth Flesjå (terrengsykling), Mika Kojonkoski (hopp), Åsmund Martinsen (friidrett) og Breivik/Hergeirsson.

Artikkeltags